Публікаційна етика

Редакція відповідально підходить до питань підтримки наукової репутації. Ми уважно стежимо за відповідністю опублікованих матеріалів найвищим стандартам і в своїй діяльності керуємося рекомендаціями наступних редакційних об'єднань:

Committee on Publication Ethics (COPE)

World association of medical editors (WAME)

International Committee of Medical Journal Editors (ICMJE)

ОБОВ'ЯЗКИ ГОЛОВНОГО РЕДАКТОРА

Головний редактор несе відповідальність за всі опубліковані в журналі матеріали і повинен забезпечувати дотримання правил публікаційної етики:

  • Строго оцінювати роботу з точки зору етичних стандартів, методології, чіткості і повноти викладу матеріалу;
  • Виявляти потенційний конфлікт інтересів редакторів, рецензентів, авторів і запобігати його вплив на прийняття рішення про публікацію;
  • Стежити за конфіденційністю і запобігати використанню матеріалів рукописи в особистих інтересах редакторів та рецензентів;
  • Підвищувати якість журналу, обираючи для публікації найбільш актуальні та цікаві для читачів статті;
  • Займати жорстку позицію щодо протиправних дій з боку авторів, рецензентів і редакторів.
  • Приймати своєчасні заходи, при підозрі порушення наукової етики.

ОБОВ'ЯЗКИ РЕЦЕНЗЕНТІВ

  • Рецензенту необхідно критично, але конструктивно оцінити рукопис і підготувати коментар авторам з рекомендаціями щодо поліпшення роботи;
  • Рецензент повинен оцінити такі параметри: оригінальність роботи, важливість, дизайн, методи дослідження, статистичні методи обробки і представлення результатів, графічні елементи, обґрунтованість висновків і загальну якість рукописи;
  • Рецензент повинен зробити висновок про придатність рукопису до публікації і передати його головному редактору.
  • Рецензент повинен оцінити наявність потенційного конфлікту інтересів щодо автора або змісту статті. У разі виявлення конфлікту інтересів рецензент повинен повідомити про це головному редактору і відмовитися від рецензування.
  • Рецензенту необхідно оцінити рукопис в узгоджені терміни (до 30 днів).
  • Рецензент повинен зберігати конфіденційність, нікому не розголошувати зміст статті і не використовувати її в особистих цілях. У журналі використовується подвійне сліпе рецензування, тому рецензент не повинен безпосередньо спілкуватися з авторами статті.
  • Рецензент повинен дати неупереджену оцінку, незалежно від особистості автора, його статі, соціального статусу, релігії та національності.

ОБОВ'ЯЗКИ АВТОРІВ

Автор несе відповідальність за інформацію, викладену у статті. Авторство має важливі академічні, соціальні і фінансові наслідки.

Журнал дотримується рекомендацій ICMJE при визначенні ролі та відповідальності автора. ICMJE рекомендує визначати авторство на підставі наступних 4 критеріїв:

  • Істотний внесок в концепцію або дизайн роботи; збір, аналіз і / або інтерпретація даних;
  • Складання проекту роботи або її критична перевірка на предмет важливого інтелектуального змісту;
  • Остаточне затвердження версії для публікації;
  • Згода нести відповідальність за всі аспекти роботи, готовність належним чином розбирати і вирішувати питання, пов'язані з точністю або цілісністю будь-якої частини роботи.

Всі автори статті повинні відповідати всім чотирьом критеріям авторства.

Тих, хто не відповідає всім чотирьом критеріям, але допоміг в дослідженні, слід зазначити і перерахувати в розділі «Подяки» із зазначенням вкладу, внесеного під час дослідження або написання статті. Наприклад, допомога в отриманні фінансової підтримки, секретарська допомога, коректура, адміністративна підтримка, лабораторна допомога і багато іншого. Оскільки визнання може мати на увазі схвалення визнаними особами даних та результатів дослідження, редакторам рекомендується вимагати, щоб відповідний автор отримав письмовий дозвіл на підтвердження від усіх визнаних осіб.

Автор-кореспондент - це особа, яка несе основну відповідальність за взаємодію з журналом в процесі подачі рукописи, рецензування та публікації і зазвичай забезпечує виконання всіх адміністративних вимог журналу. Автор-кореспондент повинен бути доступний протягом всього процесу подачі рукописи і її рецензування, щоб оперативно відповідати на запити редакції. Після публікації він повинен бути доступний для відповідей на критику роботи, а також на будь-які запити редакції журналу про надання додаткової інформації, якщо така необхідність виникне після публікації.